plny-hrniec_transparent_negativ.png

S týmto ohromíte všetkých vašich hostí: Potrebujete len jednoduché maslové cesto, vrchnák od plastovej fľaše a takáto nádhera!

Lahodné domáce maslové sušienky si teraz jednoducho pripravíte aj doma. Sú rýchlo hotové, chutia fantasticky a ich vôňa k vám priláka možno aj susedov :) Pani Pavlína K. inšpirovala svojim receptom aj nás a tieto sušienky už možno teraz rozvoniavajú v nejednej domácnosti. O chvíľku môžu byť na stole aj u vás. K čaju či kávičke absolútne dokonalé. Tak poďme na to!

Potrebujeme:

275 g hladkej múky

200g masla

60 g práškového cukru (môžete dať aj viac, ak máte radi sladšie sušienky)

štipka soli

pár kvapiek vanilkového extraktu (alebo vanilkový cukor)

Postup:

Najskôr si zmiešame suché ingrediencie. Potom pridáme nakrájané zmäknuté maslo a ručne vypracujeme hladké cesto. Vytvarujeme valček s priemerom asi 3-4 cm, zabalíme do potravinárskej fólie a dáme do chladničky stuhnúť. Potom si cesto nakrájame na plátky s hrúbkou približne 0,5 cm, položíme na plech s papierom na pečenie a pečieme vo vyhriatej rúre na 170 stupňoch asi 10 minút. Pri ukladaní sušienok na plech dbáme na to, aby neboli príliš blízko seba, pretože jemne zväčšia svoj objem do šírky. Z tohto množstva vyjde asi 70 sušienok a môžete ich nechať len takéto jednoduché, alebo do nich pridajte napríklad kokos, kakao, či kúsky čokolády. Majú vynikajúcu maslovú chuť, takže si ich určite rýchlo obľúbite.

NÁŠ TIP: Sušienky sa pri pečení nafúknu skôr do šírky ako do výšky a preto je možné vytvoriť na nich rôzne vzory. Pozrite si tieto fantastické nápady, vďaka ktorým úplne jednoducho vytvoríte zo svojich sušienok malé umelecké diela. Pozrite si priložený videonávod a presvedčte sa sami.

Sušienkové maslové cesto a vrchnák z plastovej fľaše!

Cesto rozdeľte na dve polovice a do jednej pridajte kakao. Potom vezmite obyčajný vrchnák z plastovej fľaše a môžete vytvoriť skutočné umelecké dielo – na toto sa nevieme vynadívať.

8 fantastických nápadov z maslového cesta

Ďalšie krásne nápady, ktoré vytvoríte bez špeciálnych vykrajovátok

Jednoduchý videonávod

Tieto krásne sušienky môžete vytvoriť aj vy!

 

 

Najlepšie recepty na dnes