plny-hrniec_transparent_negativ.png

Banánové kolieska len uložila na cesto a dala piecť s keramickou miskou: Tento nápad vás zachráni vždy, keď budete potrebovať perfektný dezert v zhone!

Perfektný tip od šikovnej mamičky, ktorá túto dobrotu pripravila pôvodne ako „dezert v zhone“. Mal však taký úspech, že odvtedy ho pripravuje pravidelne a milujú ho malí aj veľkí.

Perfektný tip od šikovnej mamičky, ktorá túto dobrotu pripravila pôvodne ako „dezert v zhone“. Mal však taký úspech, že odvtedy ho pripravuje pravidelne a milujú ho malí aj veľkí. Jeho príprava je ultra-rýchla a chutí úžasne. Vyskúšajte ho aj so šľahačkou, tvarohom, alebo kyslou smotanou.

Potrebujeme:

2 banány

1 hárok rozvaľkaného lístkového cesta

Nutella

Na potretie:

1 vajce

Ďalej budeme potrebovať:

Pár kúskov čokolády

Postup:

Banány nakrájame na rovnako široké kolieska – asi 12 kusov a uložíme ich na okraj lístkového cesta. Zvyšok cesta, na ktorom nie sú uložené banánové kolieska narežeme na pásiky, ktoré sú približne tak široké, ako banánové kolieska. Povrch banánov prelejeme Nutellou, ktorú sme zahriali vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke.

Opatrne zrolujeme tak, aby sa cesto nerozpadlo, uložíme na plech a stočíme okolo keramickej misky. Do misky uložíme niekoľko kúskov čokolády. Potrieme rozšľahaným vajíčkom a pečieme pri teplote 180 stupňov asi 20 minút.

Deti si jednotlivé kúsky môžu namáčať do čokolády.

Prajme vám dobrú chuť! :-)

Najlepšie recepty na dnes