8 vecí, o ktorých nikto nevie na čo slúžia. Stretávate sa s nimi denne!

S väčšinou z týchto predmetov sa stretávate denne, no pravdepodobne dodnes netušíte, na čo slúžia. Určite vás prekvapí, prečo vyzerajú práve tak, ako vyzerajú, a s akým účelom boli tieto veci navrhnuté.

Každý deň sa stretávame s predmetmi, ktorým ani nevenujeme zvláštnu pozornosť. Postupom času nám celkom zovšedneli. Na mnohých z nich je však niečo, čo sme už síce tisíckrát videli, no napriek tomu skoro nikto nevie, na čo v skutočnosti slúžia. Väčšinou sú to iba detaily, ale aj tie majú alebo mali nejakú funkciu, na ktorú ich už napríklad nevyužívame, ale je zaujímavé zistiť, čo to bolo.

Možno ste si to ani neuvedomili, no tieto veci sú všade okolo vás, no pritom ani neviete, aký je ich význam. Pri niektorých sa zase žiada otázka, prečo vyzerajú práve tak, ako vyzerajú? Nám napríklad nikdy nenapadlo pátrať po tom, prečo sú v niektorých teniskách na boku dve dierky naviac, vám áno?

Toto je 8 vecí, o ktorých funkcii ste netušili, ale zaručene vás prekvapí

Závesné „pútko“ na košeli

Závesné

Existuje viacero teórií, na čo slúži. Hoci väčšinou košele dávame na vešiaky, pôvodný význam bol pravdepodobne na zavesenie košele. Podľa inej teórie mala táto malá vec pomôcť lepšie si uviazať kravatu. Tretie vysvetlenie hovorí o najzaujímavejšom využití. Keď si americký študent z košele toto „uško“ odstránil, znamenalo to, že už je zadaný.

Čierny valček na nabíjačke na notebook

Čierny valček na nabíjačke na notebook - Táto nenápadná časť nabíjačky sa nazýva feritková tlmivka a jej úlohou je filtrovanie elektromagnetického rušenia. Všetci jej teda vďačíme za to, že naše notebooky fungujú tak, ako treba.

Táto nenápadná časť nabíjačky sa nazýva feritková tlmivka a jej úlohou je filtrovanie elektromagnetického rušenia. Všetci jej teda vďačíme za to, že naše notebooky fungujú tak, ako treba.

Modrá alebo šedá časť gumy

Modrá alebo šedá časť gumy - Všetci si myslíme, že slúži na vygumovanie pera. Pôvodne však bola určená na to, aby odstránila všetko aj z hrubého papiera a nezanechala stopy po tom, čo ste gumovali. Bola vytvorená za tým účelom, že to bude silnejšia časť gumy.

Všetci si myslíme, že slúži na vygumovanie pera. Pôvodne však bola určená na to, aby odstránila všetko aj z hrubého papiera a nezanechala stopy po tom, čo ste gumovali. Bola vytvorená za tým účelom, že to bude silnejšia časť gumy.

Horizontálne dierky na košeli

Horizontálne dierky na košeli - Prečo je horná a dolná dierka spravená horizontálne a ostatné dierky vertikálne? Výrobcovia myslia na všetko. Je to preto, že najvrchnejšia a najspodnejšia dierka na košeli sa nosia buď rozopnuté a najmä vrchná dierka sa najčastejšie rozopína. Tvar dierky vám to má uľahčiť, pričom ostatné dierky sa rozopínajú ťažšie.

Prečo je horná a dolná dierka spravená horizontálne a ostatné dierky vertikálne? Výrobcovia myslia na všetko. Je to preto, že najvrchnejšia a najspodnejšia dierka na košeli sa nosia buď rozopnuté a najmä vrchná dierka sa najčastejšie rozopína. Tvar dierky vám to má uľahčiť, pričom ostatné dierky sa rozopínajú ťažšie.

Maličká dierka na okne v lietadle

Maličká dierka na okne v lietadle - Táto nepatrná dierka na oknách slúži na vyrovnávanie tlaku medzi vnútrom lietadla a vonkajším priestorom okna. Inak by sa mohlo stať, že by sa okno vo veľkých výškach mohlo rozbiť.

Táto nepatrná dierka na oknách slúži na vyrovnávanie tlaku medzi vnútrom lietadla a vonkajším priestorom okna. Inak by sa mohlo stať, že by sa okno vo veľkých výškach mohlo rozbiť.

Bočné dierky na teniskách

Bočné dierky na teniskách - Na športových teniskách a najmä na obľúbených

Na športových teniskách a najmä na obľúbených „čínach“ sú na boku dve malé dierky, ktoré sa zdajú byť navyše. Málokto o tom vie, no majú veľmi praktické využitie, ktoré takmer nikto nepozná. Pozrite sa na nasledujúci obrázok.

Ak by ste cez ne prevliekli šnúrku, a tak si tenisku zaviazali, vaša noha bude v teniske lepšie fixovaná. Užitočné je to hlavne pri športe.

Ak by ste cez ne prevliekli šnúrku, a tak si tenisku zaviazali, vaša noha bude v teniske lepšie fixovaná. Užitočné je to hlavne pri športe.

Malé kúsky látky, ktoré niekedy dostanete v obchode spolu s kúpeným oblečením

Malé kúsky látky, ktoré niekedy dostanete v obchode spolu s kúpeným oblečením - Aj keď budete hádať, s najväčšou pravdepodobnosťou neuhádnete. Majú slúžiť na testovanie rôznych pracích prostriedkov či čistiacich chemikálií na kúsku materiálu, z ktorého je odev vyrobený. Túto malú vzorku by ste mali ako prvú otestovať v práčke, ako sa bude správať.

Aj keď budete hádať, s najväčšou pravdepodobnosťou neuhádnete. Majú slúžiť na testovanie rôznych pracích prostriedkov či čistiacich chemikálií na kúsku materiálu, z ktorého je odev vyrobený. Túto malú vzorku by ste mali ako prvú otestovať v práčke, ako sa bude správať.

Diera v naberačke na špagety

Diera v naberačke na špagety - Viete na čo slúži? Na odmeranie optimálneho množstva špagiet pre jedného človeka. Síce niekto si rád na tanier naloží viac a niekomu stačí aj menej, ale môžete to vyskúšať.

Viete na čo slúži? Na odmeranie optimálneho množstva špagiet pre jedného človeka. Síce niekto si rád na tanier naloží viac a niekomu stačí aj menej, ale môžete to vyskúšať

 

 

Dnes najobľúbenejšie