5 najúčinnejších spôsobov, ako sa rýchlo a účinne zbaviť plesní v byte: Netreba vám škodlivú chémiu, vyskúšajte toto!

Je všeobecne známe, že plesne v byte môžu viesť k chorobám a okrem estetického problému sú teda aj problémom zdravotným. Tento problém je pomerne závažný aj z toho dôvodu, že zlikvidovať plesne nie je vôbec jednoduché. Preto vám dnes prinášame 5 efektívnych spôsobov z portálu retete-usoare, ako sa ich zbaviť aj bez škodlivej chémie! 

1. Peroxid vodíka

Je to jedna z najznámejších a najúčinnejších metód. Ak chcete v boji proti plesniam naozaj uspieť, vyskúšajte roztok 3% peroxidu vodíka. Pripravte si roztok peroxidu a vody, nalejte ho do fľaše s rozprašovačom a použite na postihnuté miesta. Ako uvádza aj tento zdroj na youtube, toto riešenie je veľmi efektívne.

2. Ocot

Je všeobecne známe, že ocot má antiseptické vlastnosti a to je jeden z dôvodov, prečo dokáže likvidovať aj väčšinu druhov plesní.

Nalejte neriedený ocot (asi 1,5 pohár) do nádoby s rozprašovačom a naneste ho na postihnuté miesta. Po 60 minútach je nutné celý povrch utrieť a následne ošetriť citrónovou šťavou.

3. Čajovníkový olej

Tento prírodný spôsob tiež skvele funguje na likvidáciu plesní.

Pripravte si nasledovný roztok: 2 ČL oleja pridajte do pohára s vodou. Potom rozmiešajte, prelejte do fľaše s rozprašovačom a pretrepte. Použite podľa potreby a po úplnom vyschnutí otrite povrch suchou handričkou.

4. Sóda bikarbóna

Niekedy sa môže zdať, že je sóda bikarbóna preceňovaná. Ale v tomto prípade je skutočne vysoko účinná. V boji proti plesni využite vysoko koncentrovaný roztok sódy bikarbóny, vody a octu. Pomocou fľaše s rozprašovačom nastriekajte roztok priamo na pleseň a potom šetrne pretrite špongiou.

5. Borax

Ako sa uvádza v priloženom videu na youtube, borax je takisto ideálnym spojencom v boji proti plesni. Zmiešajte pohár boraxu s vodou a použite na pleseň podľa potreby.

Prajeme veľa šťastia!

 

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie