Dezodoranty a antiperspiranty sú v horúcich dňoch takmer povinnou výbavou. Kupované prípravky proti poteniu však obsahujú množstvo škodlivých látok, ktoré cez pokožku prenikajú do nášho organizmu. Patria medzi ne predovšetkým parabény, hliníkové soli, triclosan, propylene glycol a iné. Tieto látky sú obzvlášť škodlivé v prípade, ak si prostriedok aplikujeme bezprostredne po holení, kedy sa na pokožke nachádza množstvo drobných raniek a mikrotrhlín. Práve cez ne sa toxické látky dostanú do nášho tela najrýchlejšie.
Nie je prírodné ako prírodné
Dokonca aj prípravky s označením „prírodné“ obsahujú množstvo týchto látok. Stačí len pozorne si prečítať zloženie na obale. Nájdeme v nich napríklad oxid titaničitý, látku DEA, poloxamér a iné. Samozrejme, sú uvedené malými písmenkami, vďaka ktorým ich ľahko prehliadneme.
Zázrak s názvom kokosový olej
Kokosový olej má významné antioxidačné a antibakteriálne účinky, zabraňuje množeniu kvasiniek, plesní a pomáha pri liečbe ekzémov. Okrem toho sa rýchlo sa vstrebáva, zanecháva pokožku jemnú a má príjemnú vôňu. Kokosový olej je tiež skvelým bojovníkom proti nadmernému potieniu a preto je vynikajúcim základom pre váš účinný 100% prírodný prostriedok proti poteniu bez akýkoľvek pridaných chemikálií. Môžete ho používať samostatne, alebo v kombinácii s ďalšími prísadami uvedenými v našich dvoch domácich receptoch. Stačí si len vybrať!
1. recept
Potrebujeme:
¼ šálky kokosového oleja
5 kvapiek esenciálneho oleja (levanduľový, citrusový a pod.)
Obe prísady zmiešame a uchovávame v čistej nádobe. Nanášame podobne ako krém, vždy na čistú pokožku.
Najlepšie nápady na váš e-mail
Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.
2. recept
Druhý recept obsahuje prísadu – jedlú sódu, ktorá tomuto prostriedku dodá rozmer skutočne účinného antiperspirantu.
Potrebujeme:
3 lyžice kokosového oleja
6 lyžíc jedlej sódy
6 lyžíc kukuričného škrobu
5 kvapiek esenciálneho oleja
Voliteľné: niekoľko kvapiek vitamínu E (môžeme ho zakúpiť napr. v kapsuliach)
Postup:
Všetky prísady zmiešame a uchovávame v čistej nádobe. Ak chceme, aby bol náš prostriedok čo najtuhší, pridáme viac kukuričného škrobu. Prostriedok môžeme navrstviť do prázdneho obalu od tuhého antiperspirantu.
Poznámka: Je možné, že pri prvom aplikovaní budete mať pocit, že tieto prípravky nie sú účinné. Pokožka navyknutá na chemické prípravky však potrebujeme istý čas na to, aby sa adaptovala. Potom však na vlastnej koži zistíte, že kokosový olej dokáže skutočné zázraky!
zdroj: healthextremist